Hakkımızda

İsmail KARAKAYA 1954 Karadeniz Alaplı doğumlu. 1973 Senesinde heykel dökümüne başlayan Karakaya 1985 yılında şuanda faaliyette olan ‘Heykel Döküm Atölyesi’ni kurdu.

Türkiye’nin dörtbir yanında bulunan birçok anıt heykelin dökümü bu atölyede tamamlanmıştır. Farklı sanatçıların imza attığı anıt heykellerin yanı sıra yüzlerce sergi heykeli de yine bu atölyede dökülmüş, sizlerin karşısına çıkmak için son halini almıştır.
Atölyemizde döküm ham maddesi olarak, isteğe bağlı bronz, alüminyum, zamak, prinç, tutya.. gibi farklı malzemelerde kullanılabilmektedir. Polyester döküm yapılabilmekte, alçı, polyester ve silikon kalıplar hazırlanabilmektedir. Sipariş ile modelleme yapma imkanımız da mevcuttur. Bronz döküm için kum ve mum döküm sistemleri kullanılmaktadır.

Atölyemize getirilen her eser aynı ciddiyetle işlem görür. Dökümü biten her eser tesfiye, oksitleme ve montajı yapılarak teslim edilir. Bakım gerektiren eserlerin-anıt heykellerin gerekli tamiratları da yapılabilinmektedir.

 

Heykel Döküm

Ev ve çeşitli alanların süslemelerinde heykeller önemli eşyalardır. Heykeller her alanda kullanılır ve farklı modellerde bulunur. Heykel yapımı önemli bir işlemdir. Heykel döküm ustaları heykelleri dikkatle yapar ve harika şekillerde dönüştürür. Heykel döküm hizmetini üstün kalitede alacağınız firmada her model heykel yapımına rastlayabilirsiniz. Birbirinden harika heykellerin yapımı sırasında farklı kalıplar kullanılır. Slikon kalıplardan ve alçı tozlarından yapılan heykel dökümleri burada ye alıyor. Heykel döküm ustaları mükemmel işler çıkarıyor ve renkli heykeller meydana geliyor.