Heykel Bakımı ve Onarım

Heykel Bakımı ve Onarımı

Heykel sanatı, insan figürleri ve sembolik hayvan figürlerini ölümsüzleştirmek amacıyla kabartma kullanılarak bronz ya da pirinç malzemeden yapılan bir güzel sanat dalıdır. Heykel sanatıyla iştigal etmek sıradan işlere benzemez. Sanatın ilkesi sanat ürününün biricik olması, tek olmasıdır. İşte bu nedenle her bir sanat ürününün de eşi benzeri olmadan seri üretimden uzak bir anlayışla üretilmiş olması gerekmektedir.

Firmamız tarafından anıtsal nitelikte hazırlanmış heykellerin bakım ve onarım işlemleri yapılarak aslına sadık kalınarak yeniden şekillendirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Böylelikle tamamen başarılı yüksek sanat anlayışı isteyen bir heykel anlayışı ortaya konulmaktadır.

Heykellerin Yeniden Onarılması

Heykellerin aslına uygun halde yeniden onarılması belirli bir sanat bilgisi ister. Eğer Rönesans anlayışında bir heykelle karşı karşıyaysanız bunun için Rönesans dönemi heykel sanatı hakkında teferruatlı bilgilere sahip olmanız gerekir. Bu da ancak belli sanatsal eğitim almış usta ellerden çıkacak onarım çalışması olacaktır. Tümüyle bu alana yönelik olarak ustalarımız tarafından sizlere vermeye devam ettiğimiz hizmetlerimizle heykellerin bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Kalıbının Hazırlanması ve Yenilenmesi

Heykellerin kalıbının hazırlanması ve yenilenmesi de dikkat çeken bir başka önemli süreci ortaya koyar. Heykel bronz malzeme kullanılarak ya da pirinç malzeme kullanılarak kalıba dökülür. Dökümhanede işlenen heykelin tamamen orijinal olması ve sanatsal açıdan üretilmiş özgün bir güzel sanat anlayışına sahip olması gerekir. Bütün bu özellikleri sunmaya devam eden firmamız sayesinde aslına uygun olarak yeniden elden geçirilen heykeller sayesinde ortaya başarılı ve sıra dışı çalışmalar çıkarılarak kaliteden ödün verilmeyen bir anlayışla hareket edilmektedir.

Böylelikle heykel sanatçılığının gerektirdiği tüm alanlara yönelik olmak üzere alanına hakim olan bir bakış açısı doğrultusunda uzman heykeltıraşlar aracılığıyla heykellerin bakım onarım işlemleri tamamlanmaktadır.

Heykellerin Muhafaza Birimlerinde Saklanması

Heykellerin bakım onarımının tamamlanmasının ardından kendilerine ait özel muhafaza birimlerinde saklanmaları ortaya çıkacak yeni bir deformasyonu önleyecektir. Tamamen eşsiz sanat ürünleri olmaları dikkate alınarak gerçekleştirilen bu yeni özellikler dikkate alınarak her anlamda kaliteli işçilikle heykellerin korunması, muhafaza edilmesi ve restorasyon çalışmalarının yürütülmesi esasıyla hizmet veriliyor.